top of page
Kotva 1

JAK JSME ZAČÍNALI

V roce 1995 jsme otevřeli prodejnu (jednu z prvních v Praze) se zdravou výživou na rohu Klimentské a Novomlýnské ulice v Praze 1. Na trhu chybělo čerstvé celozrnné pečivo, o které naši zákazníci projevovali velký zájem. Začali jsme tedy péct celozrnné koláče a plnit celozrnné obložené bagety nejprve pro své zákazníky, ale posléze, po zkušenostech s velkoobchodním prodejem, jsme začali naše výrobky zavážet také do ostatních prodejen zdravé výživy v Praze. Po zrušení prodejny jsme pokračovali v pečení a nakonec jsme zakotvili v malé pekárně na Žižkově, kterou jsme kompletně zrekonstruovali z domku na poklidném dvoře v Roháčově ulici.

naše suroviny

Na základě našich osobních zkušeností s přípravou dobrých a zdravých jídel pro nás a naše 4 děti používáme ve všech výrobcích pouze kvalitní suroviny
- zrna a mouky mleté z celého zrna v BIO kvalitě z malých českých farem,

-pro vylepšení kvality a chuti si mícháme směsi různých druhů mouky s důrazem na tradiční plodiny, které nebyly geneticky modifikované - žito, špalda, oves, jáhly, pohanka, rýže a  různá semena .

-rafinovaný bílý cukr nahrazujeme ovocným cukrem, jablečnou šťávou, sušeným ovocem, stévií či rýžovým sirupem, nejnověji též březovým sladidlem. Většina našich výrobků je tedy vhodná i pro diabetiky. Na přání zákazníků pečeme i některé výrobky (především špaldové koláče a sušenky) s hnědým třtinovým cukrem.

-místo kravského či jiného živočišného mléka používáme většinou mléko sojové (z geneticky nemodifikované soji)

-solíme nejodidovanou mořskou solí (má více minerálů než sůl kamenná)

- ve většině pečiva nepoužíváme vejce (kromě bábovek, beránků, vánočního cukroví a sušenek)

-používáme  české rostlinné oleje, slunečnicové a řepkové. (Palmový olej zásadně odmítáme, abychom se nepodíleli na kácení deštných pralesů).

-abychom naplnili dietní i veganské potřeby, ve většině pečiva nepoužíváme máslo (kromě sušenek, mazanců a celozrnných quichů, tam volíme nutné máslo raději než nezdravé ztužené tuky)

-nepoužíváme žádná chemická Éčka, barviva, stabilizátory a jiná podobná neřádstva, která do zdravého jídla, dle našeho názoru a nejlepšího svědomí, vůbec nepatří.

Z původních 6 výrobků se během let náš sortiment rozrostl na širokou nabídku pečiva pro každodenní konzumaci až po slavnostní chvíle a svátky. Sortiment neustále vyvíjíme dle přání a potřeb našich zákazníků.

FARMÁŘSKÉ TRHY- NOVÝ VÍTR DO PLACHET ZDRAVÉHO ZPŮSOBU ŽIVOTA !


Léta se zajímáme o zdravý životní styl spojený s přírodou a přirozenou potravou rostoucí v našem podnebném pásmu a také rádi podporujeme české farmáře a pěstitele zdravých plodin. Přivítali jsme s nadšením vznik farmářských trhů v Praze. Rádi tam nejen nakupujeme bio zeleninu a ovoce, kozí mléko a sýry, občas i nějakou tu klobásku, květiny i krásné řemeslnické rukodělné výrobky, ale především jsme rádi, že můžeme nabídnout lidem celý náš sortiment, včetně novinek i sezónních specialit.

PEČIVO BEZ LEPKU - VELKÁ VÝZVA PRO NAŠI PEKÁRNU !


Na prosby mnoha našich zákazníků jsme před téměř 20 lety začali zkoušet péct bezlepkové koláče a placky. Bylo nám opravdu líto lidí, kteří neměli možnost koupit si v obchodech s občerstvením cokoliv k jídlu bez lepku. Vydali jsme se cestou kombinování našich osvědčených receptů s různými druhy přirozeně bezlepkových zrn. Meleme si z nich mouku a používáme je i čerstvě vařené. Pečeme sladké i slané koláče a placky, chleby a žemle, vyrábíme nepečené kuličky a dezerty z jáhel, také bábovky, beránky i dorty a cukroví.

Druhým nejdůležitějším kritériem při tvorbě receptů, kromě kvality surovin, je to, aby pečivo chutnalo nám i kterémukoliv zdravému člověku bez diety. Jen tak si můžeme s čistým svědomím za těmito výrobky stát. Zákazníci si naše pečivo nesmírně chválí, proto se snažíme bezlepkový sortiment stále rozšiřovat. Stále hledáme nejlepší varianty a receptury pro pečení bezlepkových kvasových chlebů a rohlíků. Zákazníci si chválí naše pohankové chleby bez lepku jako nejlepší v republice, dále nejnověji je velký zájem o  fantasticky chutnající křupavé trvanlivé pohankové chleby v 5 variacích příchuti.

NOVÁ ETAPA PEKÁRNY- PEČEME CHLÉB !


V létě roku 2013 se konečně naplnilo naše dávné přání péci a prodávat i vlastní kvalitní bio celozrnné kvasové chleby, housky a bagety. Od nestora a jednoho z prvních propagátorů a zakladatelů české zdravé výživy pana Jaromíra Kaloše (napsal i knihu receptů ,,Vaříme zdravě, chutně, bio") jsme odkoupili jeho pekárnu v Holešovicích i s jeho znalostmi a technologiemi pečení celozrnných bio kvasových chlebů a dalšího kvalitního zdravého pečiva bez konzervantů či ochucovadel. Z čerstvě namíchaných druhů kvalitní české bio mouky a vlastního kvasu pečeme chleby celožitné, celošpaldové, vícezrnné, s různými druhy semen, dále kornspitze a housky, celošpaldové bagety i koláčky s několika druhy náplní a také slané plněné celozrnné slané kapsy a quiche s různými náplněmi podle francouzských receptur.

Našimi novými aktivitami je zavážení našeho zboží do  HOTELŮ A KAVÁREN
i organizování zdravých RAUTŮ.


S růstem zájmu o naše výrobky se postupně zvyšuje i počet pekařek a pracovníků firmy, ale vedení pekárny, tvorba a kontrola receptur i prodej na většině pražských farmářských trhů zůstává stále v rukou naší rodiny, Davida a Jany Dvorníkových společně s našimi čtyřmi dětmi, které se rády účastní různých jarmarků, nejstarší už i pomáhají s prodejem, a jsou vždy i prvními „degustátory" nových výrobků. Jana Dvorníková také stále zůstává ,dvorní' pekařkou všech dortů, což s radostí naplńuje její výtvarnou kreativitu.

Pokud máte zájem o některé z našich výrobků, objednejte si je telefonicky či mailem ( vizte  KONTAKT  )​.

Jakékoliv vaše připomínky či návrhy rádi zapracujeme do našich receptur, protože i naší snahou je neustále kvalitu a chutě našich výrobků vylepšovat.

Těšíme se, až si také pochutnáte na našich výrobcích a stanete se našimi spokojenými zákazníky.

Můžete nás najít také na FACEBOOKU : Celozrnná a bezlepková pekárna Dvorník

                                                                    a  Zdravé dorty na míru

Rodina Dvorníkových


Máte-li zájem dozvědět se více o dalších aktivitách naší rodiny, podívejte se na webové stránky Jany Dvorníkové :                          www.melanies.cz

(- v sekci Lidová hudba jsou i video nahrávky z našich rodinných koncertů nebo rozhovor se členy rodiny z časopisu Aromaterapie)    

bottom of page